گوگل پلاس با قابلیت جدید Collections

به نظر می آید شبکه ی اجتماعی متعلق به غول دنیای جستجو های اینترنتی، یعنی گوگل پلاس، قصد دارد تا با سرویس های جدیدی همچون پینترست وارد رقابت گردد.

 

شبکه ی یاد شده روز دوشنبه قابلیت جدیدی با عنوان کالکشن (Collections) را معرفی نموده که به کاربران اجازه می دهد تصاویر، مقالات و انواع دیگر محتوی را در دسته بندی های مشخصی مانند غذا، سینما، فضا و… به آن ارسال نمایند و سایر اعضا نیز قادرند این کالکشن ها را دنبال نموده و تصمیم بگیرند چه کسانی آنها را مشاهده نمایند.

امکان مورد بحث تا حد زیادی مشابه خدماتی است که دیگر شبکه ی اجتماعی، یعنی پینترست در بردهای آنلاین خودش به عموم عرضه می کند.

ناگفته نماند که گوگل به یقین دلایلی موجه برای شروع رقابت فوق الذکر را دارد، پینترست که هنوز یک کمپانی سهامی خاص محسوب می گردد، اکنون و پس از جذب سرمایه گذرانی جدید در ماه مارس، ارزشی ۱۱ میلیارد دلاری پیدا نموده است.

ظاهراً اهالی مانتین ویو امید دارند اقدام اخیر آنها شرایط را برای شبکه اجتماعی شان که در رقابت با بزرگانی همچون فیس بوک اصلاً و ابداً موفق نبوده تغییر دهد.

قابلیت کالکشن هم اکنون از طریق رابط کاربری تحت وب و همچنین بر روی ابزارهای تحت اندروید در دسترس است و گوگل می گوید آن را به زودی برای آیفون ها و آیپدهای اپل نیز ارائه خواهد نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.